Online İşyeri Hekimliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İzmir İşyeri Hekimliği Kursu
İş Güvenliiği Kursu

Online İşyeri Hekimliği Kursu

Online İşyeri Hekimliği Kursu kayıtlarımız başladı. İzmir İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademi’yi arayıp İş Güvenliği Kursu Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim

Online İşyeri Hekimliği Kursu uzaktan eğitim, yüz yüze eğitimin kısıtlı olduğu durumlarda eğitimci ve öğrencilerin merkezi bir alt yapı ile bir araya gelmesi ile gerçekleşen,  eğitim sistemidir. Uydu, internet ve bilgisayar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte bu teknolojiler ile sanal öğrenme ortamları geliştirilmeye başlanmıştır. Uzaktan eğitim, güncel iletişim teknolojileri ile birlikte, eşzamanlı ya da eşzamanlı olmadan takip edilebilecek internet ortamında planlanmış bir öğretim şeklidir. Öğrenimi kolaylaştıran ve bilgiye erişimi hızlandıran uzaktan eğitim sistemi, yüz yüze eğitimin varlığında oluşan ulaşım, beslenme gibi çeşitli ek harcamaları da ortadan kaldırarak birçok yönden tasarruf sağlar.

Uzaktan en başta mektupla iletişim şeklinde başlamış, yeni ürün teknolojiler ile ülkemizde ilk defa 1982 yılında uygulanmaya başlanmıştır.

Ülkemizde Korona virüs pandemisi ile birlikte tüm eğitim – öğretim kurumlarında uzaktan eğitim sistemine geçilmiştir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da iş sağlığı ve güvenli alanındaki eğitimlerin  “uzaktan eğitim” olarak yapılması kararına varmıştır.

İSG Profesyonelleri İçin Eğitimde Eşitlik

Online İşyeri Hekimliği Kursu ve İş sağlığı ve güvenliği kurslarının “uzaktan eğitim” modeli ile yapılması İSG profesyonelleri için artı avantajlar sağlamıştır:

  • İş sağlığı ve güvenliği alanında eğitim almak isteyenler kursların olduğu şehirlere zorunlu seyahatten kurtulmuş oldu.
  • İSG profesyonelleri; seyahat, konaklama masraflarından kurtulmuş oldu.
  • Uzun süreli izin alma problemini geride bıraktılar.

İSG Profesyonellerinin Eğitimleri Nasıl Gerçekleştirilir?

İş sağlığı ve güvenliği alanında eğitimlerine devam eden İzmir Yeni Uzman Akademi’de işyeri hekimliği  eğitimleri;

Çevrimdışı Eğitim: Sisteme kaydedilmiş ve eşzamanlı olmadan işlenen bu dersler işyeri hekimliği eğitimlerinin ilk 90 saatlik bölümüdür. Bu derslere İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi katılımcıları kendileri için en uygun saatler arasında girebilir. Bu dersler 15 günlük bir eğitim programına bölünerek yapılır.

Çevrimiçi Eğitim: İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitimcileri tarafından eşzamanlı / canlı ders olarak yapılır. Bu derslerin toplam süresi 90 saattir. 15 günlük bir programla gerçekleştirilir. Eğitimler 09-15 ve 15 -21 saatleri arasında olmak üzere iki farklı programla yapılır. İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi’den alan hekimlerimiz önceden belirtmeleri şartıyla istedikleri grupta derse girebilirler.

Pratik Eğitim:  5 işgünü içinde gerçekleştirilir, işyeri hekimi hizmeti alan firmalarda bu eğitimi tamamlamak mümkündür. İzmir işyeri hekimliği kursu Yeni Uzman Akademi; yaygın eğitim ve İSG hizmetleri aracılığı ile hekimlerimizin pratik eğitimlerini birçok ilde gerçekleştirebiliyor.

İşyeri hemşireliği eğitimleri ise;

İzmir işyeri hemşireliği kursunun ilk 45 saati; kursiyerlerimizin diledikleri saatlerde iştirak edebilecekleri offline yani çevrimdışı dersler; ikinci 45 saati ise 09-15 ve 15- 21 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan online/ çevrimiçi derslerdir. İşyeri hemşireliği eğitimi programlarında pratik eğitim dersleri yoktur.

İzmir işyeri hekimliği ve işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitimler uzaktan eğitim modeli ile yapılır. Bunun yanında tüm katılımcılarımıza;

  • Konu anlatımı ve deneme kitabı gönderiyoruz.
  • Sınav öncesi online soru çözüm programları düzenliyoruz.
  • Sınava hazırlak WhatsApp ve Telegram programları kuruyoruz.
  • Sosyal medya hesaplarımız aracılığı ile de ders materyali paylaşmaya devam ediyoruz.