İşyeri Hemşireliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İzmir İşyeri Hekimliği Kursu
İş Güvenliiği Kursu

 

İşyeri Hemşireliği Kursu

İşyeri Hemşireliği Kursu, İşyeri Hekimliği Kursu, A,B,C Sınıfı İş Güvenliği Kursu almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İş Güvenliği Kursu eğitimlerinde kaliteden ödün vermiyorsanız hemen İzmir İşyeri Hekimliği Kursu olan Yeni Uzman Akademili olun.

İş Sağlığı Nedir?

Tüm mesleklerde çalışanların fiziksel, ruhsal ve sosyal iyilik durumunu en yüksek derecede sürdürme ve geliştirmeyi, çalışma koşullarının neden olduğu ve çalışanların sağlıktan uzaklaşmalarına yol açabilecek durumları önlemektir. Ayrıca sağlık risklerinden korumayı, fizyolojik ve psikolojik yeteneklerine uygun işe yerleştirmeyi hedefleyen disiplinler bütünüdür. Özetle insana uygun iş, işe uygun insan sağlama çalışmalarıdır.

İşyeri Hemşiresi Kimdir ve Önemi Nedir?

İşyeri Hemşiresi işletmelerde oluşabilecek acil durumlarda işçilerin sağlıklarını kontrol almakla yükümlü bakanlık tarafından yetkilendirilmiş sağlık personelidir.

İş sağlığı hizmetlerinin gelişmiş olduğu ülkelerde iş sağlığı ile ilgili diğer disiplin üyeleri yarı zamanlı hizmetler için tercih edilir. Bu yüzden işletmeler için iş sağlığı hemşireleri önemli bir rol oynamaktadır. İş sağlığı hemşireliği çalışan sağlığının geliştirilmesi, korunması, sürdürülmesi için, çalışanlara ve çalışma çevresine yönelik hemşirelik uygulamalarının yapıldığı halk sağlığı hemşireliğinin özel bir alanıdır.

Bunların yanında; sağlıkla ilgili yasalar hakkında önerilerde bulunmak, işyerinde stresle baş edebilme konusunda çalışanlara danışmanlık yapmak, sağlık taramaları yapmak, meslek hastalıklarının, iş kazalarının, işe bağlı olmayan hastalık ve kazaların önlenmesi ve bakımına ilişkin çalışmak, çalışma ortamını değerlendirmek, danışmanlık hizmeti vermek, sağlık eğitimi yapmak, iş sağlığı hemşireliği araştırmaları yapmak gibi çeşitli konular iş sağlığı hemşiresinin görevleri arasında yer alır. Kısaca bir iş sağlığı hemşiresi işyerinin özelliğine göre kliniksiyen, vaka yöneticisi, iş sağlığı hizmetleri koordinatörü, sağlığı geliştirme uzmanı, yönetici, uygulayıcı, danışman, eğitici ve araştırmacılık rollerini kullanır.

Kimler İşyeri Hemşiresi Olarak Görev Alabilir?

Ülkemizde iş güvenliği alanında eğitimler dâhil tüm programlar Aile, alışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenir. İlgili bakanlık tarafından işyeri hemşiresi olma şartları ise şöyle belirlenmiştir:

 • Uygun bölümlerden mezun durumda olma
 • İşyeri hemşireliği eğitimi alma
 • İşyeri hemşireliği sınavında başarılı olma
 • İşyeri hemşireliği sertifikasına sahip olma

Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığının işyeri hemşireliği için belirlemiş olduğu şartları, siz,  Yeni Uzman Akademi olarak kursiyer adaylarımız için ayrıntıları değerlendiriyoruz.

İşyeri Hemşireliği İçin Uygun Bölümler Hangileridir?

İşyeri hemşiresi bir diğer adıyla diğer sağlık personeli olmak isteyenlerin;

 • Hemşirelik
 • Acil Tıp Teknisyenliği
 • Sağlık Memurluğu
 • Çevre Sağlığı Teknisyenliği bölümlerine ait diploma sahibi olmaları gerekir.

İşyeri Hemşireliği Eğitimleri Kim Tarafından Nasıl Gerçekleştirilir?

İşyeri Hemşireliği Kursu eğitimleri Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş eğitim kurumları tarafından düzenlenir. Eğitim kurumumuz İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi ilgili bakanlık tarafından eğitim açabilme yetkisi verilmiş bir eğitim kurumudur. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de tüm eğitimlerimiz bağlı bulunduğumuz bakanlığın plan ve programlarına uygun olarak düzenlenir. Eğitim kurumumuzda işyeri hemşireliği eğitimlerinin yapılış şekli ise şöyledir:

45 saat asenkron eğitim: Asenkron eğitimler, çevrimdışı eğitim veya offline eğitim olarak da bilinir. Bu eğitimler İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi tarafından sisteme her kullanıcının istediği zaman diliminde gireceği şekilde yüklenmiştir. Bu derslerin toplam süresi 45 saattir ve 8 güne yayılmış olarak işlenir.

45 saat senkron eğitim:  Senkron eğitimler ise çevrimiçi, online ya da senkron isimleri ile de bilinir. Bu eğitimler İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’nin eğitici kadrosu tarafından bir günde maksimum 6 saat olacak şekilde zoom programı aracılığı ile verilir. Bu dersler de kayıt altına alındığı için kurumumuzdan eğitim alan katılımcılar ders tekrarlarından diledikleri zaman diliminde faydalanabilirler. Canlı ders olarak da nitelendirebileceğimi,z bu dersler 09.00 – 15.00 ve 15.00 – 21.00 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir.

İşyeri Hemşireliği Sınavları

İşyeri Hemşireliği Kursu sınavları ilgili bakanlığın yetkilendirmesi ile ÖSYM tarafından yılda iki defa gerçekleştirilir. İzmir işyeri hemşireliği kursu Yeni Uzman Akademi’de eğitim almış katılımcılarımız ÖSYM sınav başvurusunu gerçekleştirerek sınava katılabilirler.

Sınava katılan tüm işyeri hemşireliği adaylarının 50 soruluk çoktan seçmeli testte en az 30 doğru yapmaları gerekir. Yanlış cevaplar doğru soruları götürmez. Yani net sayısı değil; doğru cevap sayısı önemlidir. 30 ve üzeri soruya doğru cevap veren adaylar (60 puan ve üzeri alanlar) başarılı sayılırlar.

İşyeri Hemşireliği Sertifikası Nedir, Nasıl Alınır?

Yukarıda belirtilen şartları yerine getiren adayların isimleri ÖSYM tarafından ilgili bakanlığa bildirilir. Adaylar sertifika harç ücretini bakanlığa aktarmasının ardından, sertifikalar İSG Katip programına işlenir. Adaylar buradaki sertifika ile işyeri hemşiresi yani diğer adıyla diğer sağlık personeli olarak çalışmaya başlayabilirler.

İşyeri Hemşireliği Eğitimini Yeni Uzman Akademiden Almak Birçok Nedeniniz Var

 • Kursunuzu Türkiye’nin en iyi hocalarından almak istiyorsanız
 • Dersleri istediğiniz zaman yeniden takip etmek istiyorsanız
 • Güvenilir ve güncel kitaplardan hazırlanmak istiyorsanız
 • Dijital notlarla eğitiminizi desteklemek istiyorsanız
 • Sınav öncesi online soru çözüm programlarından yararlanmak istiyorsanız
 • WhatsApp ve Telegram ders çalışmalarına dahil olmak istiyorsanız
 • Kurs ödemelerinizi en uygun şartlarda yapmak istiyorsanız Türkiye “1 incileri” gibi adresiniz Yeni Uzman Akademi olsun.

Ayrıca işyeri hemşireliği sınavları başta olmak üzere İSG sınavlarına hazırlanan tüm adaylar, https://yeniuzmanakademi.com/is-guvenligi-ders-notlari sayfamızdan güncel ders notlarına ve dijital denemelere ulaşabilirler. Tüm adaylarımız başta instagram adreslerimizden soru çözüm programlarına da ücretsiz katılabilirsiniz.